Sytuacja na rynku pracy

Codziennie napływają nowi imigranci z Ukrainy, a młodzi Polacy zostają imigrantami na zachodzie. Bezrobocie klasuje się obecnie jako „najniższe w historii”. W Trójmieście widnieje około 10tyś. ofert pracy, na które mało kto odpowiada. Pracodawcy skarżą się na nielojalność pracowników, ich niesumienność i brak odpowiedzialności. Znalezienie pracownika stało się wielkim wyzwaniem, a utrzymanie pracownika jeszcze większym. Wilkie firmy prześcigają się w ofertach fundując pracownikom coraz więcej benefitów, a na fachowca, który zrobi remont łazienki czeka się 3 miesiące. Wiele firm powoli zaczyna umierać z braku rąk do pracy. Tak wygląda dzisiejsza rzeczywistość. Już nie wystarczy być „dobrym szefem” czy zapewnić atrakcyjną stawkę godzinową. Jak zatem się przed tym ubezpieczyć?

Doradztwo wliczone w cenę

Firma Pracownik z Trójmiasta nie jest klasyczną agencją pracy. Usługi rekrutacyjne popieramy profesjonalnym doradztwem.
Nie musisz z niego korzystać, jednak jeśli pozwolisz nam na przyjrzenie się bliżej Twojej firmie – wsłuchamy się w Twoje potrzeby, ale również zadbamy o potrzeby Twojego przyszłego pracownika oraz wysłuchamy jego uwag odnośnie miejsca pracy. Często drobne, bezkosztowe zmiany znacznie zwiększają zadowolenie pracowników, a co za tym idzie, ich uczciwość, sumienność i lojalność. Dzięki temu, nasza firma jest zdecydowanie skuteczniejsza od konkurencji, a nasi klienci są o wiele bardziej zadowoleni, ponieważ razem z brakami kadrowymi znikają również inne problemy występujące w miejscu pracy.

Rekrutacja to proces

Jeśli wszystkie elementy procesu są wykonywane prawidłowo, nie ma on prawa, nie przynosić pozytywnych efektów. Niestety, tak często jak zmienia się rynek, tak często proces rekrutacji trzeba aktualizować, ponieważ staje się wadliwy i przynosi niepożądane efekty. Im szybciej zlokalizowany zostanie problem w procesie, tym szybciej pojawią się pozytywne efekty. Zatem jeśli:

  • Rotacja pracowników w Twojej firmie jest duża lub
  • Pozyskanie pracowników oraz ich utrzymanie jest mało skuteczne lub
  • Potrzebujesz wielu rąk do pracy, żeby zakończyć zlecenie w terminie lub
  • Po prostu chcesz przekazać obowiązki rekrutacyjne komuś innemu…

Skontaktuj się z nami i pozwól nam pomóc Twojej firmie uporać się z tymi problemami.